Jeżeli miałeś wypadek samochodowy we Francji lub wypadek w pracy we Francji - skontaktuj sie z nami pomożemy uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek we Francji

Porady eksperta

 • Darmowe porady eksperckie związane z odszkodowaniami powypadkowymi we Francji w każdy czwartek w godzinach: 10-12, tel: +48125946016

 • Jeżeli masz pytanie związane z odszkodowaniem za wypadek we Francji-napisz do nas maila.

 • Poniżej publikujemy najczęściej zadawane pytania

zgłoś wypadek

Porady eksperta

A A A

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK SAMOCHODOWY WE FRANCJI

 

 1. Komu pomagamy ?

  W uzyskaniu odszkodowań ale też innych świadczeń np. zadośćuczynienia czy renty pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach samochodowych , wypadkach w pracy, które miały miejsce na terenie Francji.

   

 2. Czy mogę dochodzić odszkodowania za wypadek we Francji po powrocie do Polski?

  Tak, możesz nam zlecić sprawę będąc za granicą lub też już będąc w Polsce. Formalności związane z dokumentacją, umową, pełnomocnictwem możemy załatwić pocztą, e-mailem.

   

 3. Czy muszę znać język francuski aby obiegać się o odszkodowanie za wypadek samochodowy we Francji?

  Nie, całą obsługę sprawy oraz kontakt prowadzimy po polsku. Nieznajomość języka francuskiego nie jest żadną przeszkodą w staraniu się o odszkodowanie za wypadek samochodowy we Francji.

   

 4. Kto konkretnie poprowadzi moją sprawę o odszkodowanie pow ywpadku we Francji ?

  Państwa sprawa jest prowadzona przez współpracujące z nami miejscowe francuskie kancelarie prawne wyspecjalizowane w dochodzeniu odszkodowań. Jest to bardzo istotne, gdyż tylko prawnicy doskonale znający system prawny obowiązujący w danym państwie mogą zagwarantować skuteczność w dochodzeniu odszkodowań za wypadek we Francji .

   

 5. Czy to prawda, że mogę otrzymać odszkodowanie w wysokości 100 % bez żadnych potraceń czy prowizji?

  Tak jest taka możliwość a jest ona wynikiem specyfiki przepisów prawa w danym kraju, np. w Holandii koszty obsługi prawnej osoby poszkodowanej pokrywane są przez firmę ubezpieczeniową, która wypłaca odszkodowanie, takiej możliwości niestety nie ma w Hiszpanii i we Francji. Podobnie sytuacja wygląda w Austrii.

   

 6. Dlaczego korzystniej jest zlecić sprawę Waszej kancelarii niż kancelarii francuskiej czy hiszpańskiej?

  - nasza obsługa i kontakt z klientem jest w języku polskim a jest to bardzo ważne w sytuacji kiedy często mamy do czynienia ze słownictwem prawniczym lub  medycznym,

  - zlecając nam sprawę masz pewność ze poprowadzi ją prawnik mający doświadczenie i specjalizujący się w odszkodowaniach,

  - pomagamy w kompletowaniu stosownej dokumentacji prawnej, medycznej, z procesu leczenia czy rehabilitacji.

   

 7. Dlaczego moją sprawę we Francji prowadzi francuska kancelaria prawna?

  Kluczową kwestią w uzyskaniu wysokiego i szybkiego odszkodowania po wypadku  jest doświadczenie oraz znajomość przepisów i procedur obowiązujących w danym kraju. Dlatego też Państwa sprawy prowadzą miejscowe kancelarie prawne wyspecjalizowane w dochodzeniu odszkodowań oraz w procesie negocjacji z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Warto pamiętać, że na zachodzie wśród adwokatów istnieje daleko posunięta specjalizacja w poszczególnych dziedzinach prawa. Dlatego tak ważne jest aby powierzyć sprawę prawnikom wyspecjalizowanym w odszkodowaniach za wypadek we Francji. My to zapewniamy.

   

 8. Czy mam prawo do odszkodowania za wypadek samochodowy we Francji  jeśli sprawca zbiegł z miejsca wypadku i nie został ustalony.

  Tak, wówczas można obiegać się o odszkodowanie za wypadek samochodowy we Francji od stosownej instytucji francuskiej, która jest odpowiednikiem polskiego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

   

 9. Czy mam prawo do odszkodowania jeśli sprawca wypadku samochodowego  we Francji  nie miał ubezpieczenia OC?

  Tak- podobnie jak w pytaniu 8.

   

 10. Jakie sprawy prowadzi wasza kancelaria?

  Prowadzimy sprawy gdzie w wyniku wypadku (drogowego lub w pracy) poszkodowany doznał obrażeń fizycznych, krzywd psychicznych a także szkody materialnej w postaci np. utraconych dochodów czy zniszczonych przedmiotów, rzeczy itp. Prowadzimy również sprawy związane z zakażeniami szpitalnymi oraz błędami medycznymi, które miały miejsce na terenir Francji.

   

 11. Czy otrzymam zwrot kosztów jakie poniosłem na leczenie w związku z wypadkiem samochodowym we Francji?

  Tak, zwrot wszelkich kosztów związanych z procesem leczenia i rehabilitacji poniesionych za granicą ale także wówczas jeśli leczenie jest prowadzone w Polsce. Dotyczy to kosztów płatnych wizyt lekarskich, badań, zabiegów, leków, środków opatrunkowych, opieki, rehabilitacji itp.

   

 12. Miałem wypadek samochodowy we Francji . Wróciłem do Polski i tu kontynuuje leczenie. Czy będę mógł ubiegać się o zwrot kosztów leczenia jakie poniosłem w Polsce?

  Tak – patrz pytanie 11.

   

 13. Miałem wypadek samochodowy we Francji . W skutek wypadku miałem złamaną lewą rękę . Złamania były skomplikowane.  Ręka po 3 operacjach i 7 miesiącach intensywnej rehabilitacji nie jest tak sprawna jak przed wypadkiem. Otrzymałem odszkodowanie w wysokości  3 tys euro. Czy nie jest ono za niskie?

  Naszym zdaniem odszkodowanie powinno być znacząco wyższe.

   

 14. Kiedy należy skontaktować się z Waszą firmą?

  Jak najszybciej, udzielimy stosownych porad, wskazówek, informacji oraz przystąpimy do procesu kompletowania dokumentacji potrzebnej do zgłoszenia roszczenia  odszkodowawczego. Nie należy czekać na zakończenie leczenia lecz zgłaszać do nas sprawę niezwłocznie. Nawet jeśli leczenie czy rehabilitacja ciągle trwa mamy możliwość wystąpienia o stosowne zaliczki oraz zgłaszać roszczenie odszkodowawcze. Jak najszybsze zgłoszenie do nas sprawy jest o tyle ważne i istotne aby sprawa się nie przedawniła.

    

 15. Czy aby zlecić Wam sprawę muszę być u Was osobiście ?

  Nie, wszelkie formalności możemy załatwić korzystając z e-maili, poczty, telefonów itd. Wystarczy wypełnić formularz z naszej strony lub zadzwonić.

   

 16. Co zrobić bezpośrednio po wypadku?

  - wezwij policje (jeśli nie ma szkody osobowej francuska policja może nie przyjechać)

  - spisz dane sprawcy, numer polisy ubezpieczeniowej

  - spisz dane personalne i kontaktowe świadków

  - zrób zdjęcia (np. komórką)

  - niezwłocznie skontaktuj się z nami.

 17. Zostałem poszkodowany w wypadku samochodowym we Francji ale nie jestem pewien czy należy mi się odszkodowanie?

  Wystarczy skontaktować się z nami a bezpłatnie udzielimy informacji i skonsultujemy sprawę.

 18. Czy muszę wnosić jakieś opłaty z góry na poczet prowadzenia sprawy ?

  Nie, nie pobieramy żadnych opłat z góry. Rozliczamy się tylko wówczas jeśli wywalczymy odszkodowanie za wypadek we Francji.

zgłoś wypadek
kontakt

PRZYKŁADOWE ODSZKODOWANIA

F     Y     G
Opinie o nas: